Browsing Tag

Sociedad

Tolerancë zero në Spanjë, Federata lë pa stadium Sociedadin

Skenat e shëmtuara të ndeshjes midis Barcelonës dhe Vajadolidit kanë shkaktuar një tërmet në futbollin spanjoll.  Tapeti në gjendje të mjerueshme i ekipit të sapo ardhur në Primera Divizion vuri në lëvizje federatën spanjolle, që mori masa…

Një vit i çuar dëm, Teo Hernandez largohet nga Reali

Një vit më parë bëri bujë një 'vjedhje' që Reali i Madridit i bëri Atletikos së Madridit, sepse i rrëmbeu mbrojtësin Teo Hernandez, duke paguar klauzolën e prishjes së kontratës, prej 30 milionë eurosh. Hernandez, me origjinë franceze,…

I dhanë fanellën e Gigsit, tani Januzaj e rinis nga Spanja

Konsiderohej fenomeni i ri i futbollit botëror dhe Mançester Junajtid e vlerësonte aq shumë, saqë i dha fanellën me numrin 11, që ia la trashëgim një legjendë si Rajan Gigs. Megjithatë, në futboll duhet talent, por edhe shumë punë dhe…