Browsing Tag

shqiprim taipi

Taipi: Fati “armiku” ynë, koha të mundim Tiranën!

Mesfushori i Skënderbeut, Shqiprim Taipi, ka folur për mikrofonin e “RTSH Sport” për shkaqet e humbjes me Flamurtarin dhe përballjes e së premtes kundër Tiranës. Lojtari i ardhur në merkaton e janarit, i cili sot feston edhe 22-vjetorin e…

Taipi: Nuk e prisja këtë debutim, isha i emocionuar

Shqiprim Taipi ishte ndër të paktat gjëra pozitive që Skënderbeu mori nga ndeshje e humbur ndaj Partizanit. Mesfushori i ardhur nga Shkëndija u aktivizua nga stoli dhe spikati me lojën e tij. Në një intervistë për “Supersport”, 21-vjeçar…

Afrimi i radhës, Skënderbeu e prezanton të mërkurën

Skënderbeu po bëhet gati për pjesën e dytë të sezonit. Trajneri Orges Shehi pret të tjera përforcime nga drejtuesit, të cilat po punojnë intensivisht që t’i vënë në dispozicion stafit teknik grupin e duhur për të realizuar objektivat…

Shehi i kënaqur, zbulon afrimin e dytë te kampionët

Skënderbeu dhe Teuta u ndanë në barazim pa gola sot në Durrës dhe tanimë mendojnë për pjesën e dytë të sezonit. Pas takimit, trajneri i korçarëve, Orges Shehi, foli për gjendjen e skuadrës së tij dhe njoftoi afrimin e Shqiprim Taipit në…