Browsing Tag

Shkelzen Ruci

Firmos Shkëlzen Ruçi, transferohet në Kosovë

Shkëlzen Ruçi është lojtari i radhës që lë Superioren dhe nënshkruan në Kosovë. Portieri nga Elbasani kishte disa oferta, por ka vendosur të bashkohen me trajnerin Gentian Mezani te skuadra e Gjilanit. Ditën e sotme drejtues të klubit…

Ruçi merr lejekalimin, vërshojnë ofertat për portierin

Shkëlzen Ruçi është gati të nisë një aventurë të re. Ditë më parë portieri nga Elbasani u përshëndet me gjirokastritët, të cilët më pas zyrtarizuan ndërprerjen e bashkëpunimit. Së fundmi "gardiani" ka tërhequr edhe lejekalimin dhe tashmë…

Luftëtari në ajër, largimi i dytë në horizont

Luftëtari mund të pësojë revolucion në janar. Lojtarët më të spikatur të tyre po kërkohen nga klubet e tjera të Superiores, ndërkohë që për ndonjërin nuk mungon as interesimi nga jashtë vendit. I pari që pritet të largohet është Lejdi…