Browsing Tag

Sergi Roberto

Roberto gjithmonë mirënjohës: Ky njeri më bëri lojtar

Sergi Roberto është rikthyer në një lojtar tepër të rëndësishëm te Barcelona. Futbollisti polivalent është i gatshëm të luajë në çdo repart, qoftë mbrojtje, mesfushë ose sulm. Në një intervistë për të përditshmen katalanase “SPORT”,…

Sergi Roberto dëshiron të luajë, Barça mund ta humbasë

Një ndër lojtarët më interesantë nga grupi i të rinjve te Barcelona, Sergi Roberto, mund të largohet këtë verë nga Katalonja, duke parë se Barça sapo ka blerë brazilianin Paulinjo dhe trajneri i ri Ernesto Valeverde duket se nuk sheh shumë…