Browsing Tag

sensi

Sensi i mallëngjyer: Flas në fushë, do ju bind

Stefano Sensi u prezantua sot si lojtari më i ri Interit. Transferimi te zikaltërit është një ëndërr e bërë realitet për 23-vjeçarin, i cili hapat e parë të karrierës i ka hedhur në futbollin gjysmë-profesionist të Serie C. Me anë të një…

Interi hap merkaton, përforcimi i parë vjen në mesfushë

Interi hap merkaton e verës me blerjen e mesfushorit të Sasuolos, Stefano Sensi. Sipas “Sky Sports”, zikaltrit kanë arritur akordin me lojtarin dhe klubin emilian. Zyrtarizimi i transferimit do të ndodhë fill pas vizitave mjekësore që…

Interi arrin akordin, i “vjedh” Milanit objektivin kryesor

Stefano Sensi është vetëm një hap larg Interit, pak ditë pasi ishte i lidhur me një kalim te rivalët e përjetshëm të Milanit. Drejtuesit e zikaltërve u takuan me agjentin e mesfushorit të Sasuolos, Xhiusepe Riso, dhe kanë arritur një akord.…

Milani sakrifikon Kutronen, kërkon me çdo kusht mesfushorin!

Mesfusha është reparti kryesor ku do të fokusohet merkato e Milanit gjatë kësaj merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e “djallit” ëndërrojnë transferimin e uruguaianit të Arsenalit, Lukas Torreira, por gjasat që mesfushori shtatshkurtër të…