Browsing Tag

Segunda Division

“100 ditë vetmi”, rikthehen makthet për Manajn

Rei Manaj nuk po kalon një moment të mirë te Albasete. Sulmuesi lushnjar e nisi mirë aventurën te klubi spanjoll, teksa bëri paraqitje mjaft të mira gjatë muajit gusht dhe shtator. I kushtëzuar nga disa dëmtime 22-vjeçari u ndal përreth dy…

La Liga nuk toleron, përjashtohet ekipi që nuk jepte rrogat

Komisioni i Disiplinës i La Ligas ka vendosur që të pezullojë të gjitha ndeshjet e mbetura të  skuadrës së Reus Deportiu. Skuadra që aktivizohet në Segunda Divizion, nuk të lejohet të zbresë më në fushë, ndërsa ndeshjet e mëparshme nuk do…

FOTO | Emocionohet Manaj, gjest fantastik i tifozëve

Rei Manaj pësoi javën e kaluar një dëmtim horror në sfidën që Albasete luajti ndaj ish-ekipit të tij, Granadës. Kjo ishte arsyeja që sulmuesi ynë, nuk ishte i grumbulluar në ndeshjen e sotme ndaj Sporting Gijon. Ndeshja përfundoi në barazim…

Manaj lë spitalin dhe ka një kërkesë për Albaseten

Rei Manaj pësoi një dëmtim të frikshëm mbrëmë gjatë ndeshjes Granada-Albasete. Takimi u mbyll në barazim 1-1, por sulmuesi shqiptar i Albasetes mori një goditje të fortë me shkelm në fytyrë nga German Sançez. Lushnjari e kaloi mbrëmjen…

VIDEO | Shpëtimtari Manaj, Albasete marshon drejt kreut

Rey Manaj e nisi nga stoli ndeshjen e sotme me skuadrën Rajo Mahadahonda, megjithatë i kanë mjaftuar vetëm pak minuta në fushë për të nderuar skuadrën e tij. Lushnjari u fut në minutën e 73-të dhe 11 minuta më vonë arriti që të shënonte…