Browsing Tag

Sedat Berisha

Berisha i tepërt, Tirana me sytë edhe nga Atinga

Tirana afroi në verë nga Vllaznia mbrojtësin Sedat Berisha. Futbollisti shqiptar nga Maqedonia u mor nga shkodranët në ditët e fundit të merkatos dhe forma e tij fizike nuk ishte e mirë dhe trajneri Ze Maria duhet të priste derisa mbrojtësi…

Greca humb derbin, Tirana përgatit një largim?

Tirana u ndal në barazim 1-1 me Skënderbeun, ndërkohë që në këtë takim u ndëshkua me karton të verdhë Bedri Greca. Sulmuesi anësor në këtë mënyrë ka humbur derbin me Partizanin, që pritet të luhet ditën e premte. Edhe Imami e rrezikonte…

E kryer, Tirana merr mbrojtësin e Vllaznisë

Tirana përforcon mbrojtjen. Afrimi më i ri në klub është ai i Sedat Berishës. 28-vjeçari i lindur në Shkup e ka mbyllur zyrtarisht eksperiencën me Vllazninë. Palët përfunduan në gjyq, me mbrojtësin i cili kërkontë pagat e prapambetura.…