Browsing Tag

Schulz

Njeriu i momentit në Gjermani, Shulc zbulon ekipin e ëndrrave

Niko Shulc është padyshim njeriu i momentit në Gjermani. Mbrojtësi ishte autor i golit të fitores në përballjen ndaj Holandës, ku shënoi në minutën e 90-të pas pasimit të Marko Rojs. Përveç golit, 25-vjeçari kishte dhuruar dhe një asist në…

Gjermania gjen fitoren, por jo lojën

Pas barazimit kundër Francës në Nations League, Gjermania ka arritur fitoren e parë që pas Kupës së Botës, duke mposhtur 2-1 Perunë në një miqësore të luajtur në Sinshajm. Fitorja erdhi, por me fat në fundin e takimit, sepse Shulc në…