Browsing Tag

Samuel Nikaj

Nikaj mbetet në Kosovë, klubi i ri zyrtarizon marrëveshjen

Samuel Nikajt nuk i është dashur të presë shumë për të gjetur një ekip të ri pas tërheqjes nga detyra si trajner i Vushtrrisë. Tekniku shkodran do të vazhdojë të punojë në Kosovë. Skuadra e re e 41-vjeçarit do të jetë Liria e Prizrenit.…

Ndryshimet në klub, Nikaj lë Vushtrrinë me falënderime

Vushtrria është kthyer në elitën e futbollit dardan, teksa skuadra e drejtuar vjet nga trajneri Samuel Nikaj u rendit në vendin e parë dhe ngriti trofeun. Shkodrani, duke parë zhvillimet e fundit në klub, ka vendosur që ta largohet nga…

Ndreu vendos të dielën për Kastriotin, Nikaj ka dy opsione

Skuadra e Kastriotit mbeti pa trajner pas largimit të Bledar Devollit, ndërsa janë larguar edhe disa futbollistë. Drejtuesit e klubit kanë menduar që të gjejnë trajnerin e ri. Thashethemet e merkatos sollën në skenë dy njohje të vjetra,…