Browsing Tag

Sami Kedira

Ulvs nuk mbahet në merkato, shumë pranë juventinit

Ulvërhempton po bën një merkato tepër interesante, duke sjellë emra të mëdha në ekip. Sami Kedira pritet të jetë emri i radhës që do të zbarkojë në klubin e Mendesh. 32-vjeçari nuk ka hapësira në Torino dhe Sarri ja ka bërë gjërat të qarta,…

Ulvs të papërmbajtshëm, pranë dy yjeve bardhezinj

Premier Liga është një kampionat që gjeneron të ardhura pafund dhe i jep mundësi çdo klubi të blejë lojtarë cilësorë. Ulvërhempton janë një nga ekipet më aktivë në merkato. Siç raporton “Sky Sport”, “Ujqërit” janë në kërkim të Sami Kediras…

Kedira ia hedh paq, ja sa do të mungojë mesfushori

Mungesa e Sami Kedirës në listën e të grumbulluarve për sfidën në Madridin ndaj Atletikos, shkakorit jo pak bujë. Klubi torinez shpjegoi se gjerman kishte shfaqur rrahje të pazakonta të zemrës dhe për këtë arsye kishte qëndruar në Torino ku…

Juventusi pa mesfushë, dëmtohet edhe Kedira

Sami Kedira nuk gjen paqe. Dëmtimet e kanë penalizuar shumë në karrierë mesfushorin tunizian të kombëtares gjermane. Së fundmi ka pësuar një dëmtim në kavilje dhe në orët e ardhshme do të vlerësohet gjendja e tij reale. Por ajo që vlen…

Dëmtimi i mesfushorit, Kedira mëson kohën e rikuperimit

Juventus arriti një fitore të rëndësishme me Valencian në Spanjë, duke e nisur mirë fazën e grupeve të Champions Ligës. Bardhezinjtë humbën shërbimet e Kristiano Ronaldo, i cili u ndëshkua me karton të kuq, por pak minuta përpara këtij…

Rinovim surprizë, Juventusi del me njoftim

Juventusi, pasi nënshkroi një kontratë të re me Miralem Pjaniç, ka nxituar dhe ka nënshkruar me mesfushorin Sami Kedira, i cili ka rinovuar kontratën deri në vitin 2021. Për mesfushorin kishte disa oferta dhe në MLS po prisnin verën për ta…