Browsing Tag

Roxher

Nexhipi me mision, ky është objektivi i parë i Kukësit

Kukësi po mendon për ndeshjet e kupave të Europës dhe drejtuesit janë hedhur në sulm për ta afruar në skuadër brazilianin Roxher Zhunior. Autori i 10 golave me Kastriotin këtë sezon i ka bindur verilindorët. Sulmuesi anësor në verë iu…

Joti drejt rikthimit, Kukësi hedh sytë edhe nga Roxheri

Kukësi nuk fiton prej 3 javësh në kampionat dhe ndaj Kamzës nuk pranohet asnjë rezultat tjetër veç fitores. Skuadra e Cungut ka synim titullin kampion, por deri më tani është shumë larg pritshmërive, pasi diferenca me Partizanin është 10…

Ndeshja e veçantë e Roxherit, “engjëll” dhe “djall”

Braziliani Roxher ishte padiksutim lojtari që spikati më shumë në ndeshjen mes Kastriotit dhe Kukësit. Për të gjithë ata që se dinë kartoni i 22-vjeçarit është nën pronësi të Kukësit, por mungesa e hapësirës tek verilindorët i shtynë…