Browsing Tag

Rezart Maho

Maho: Momenti ta lëmë fundin, shpërblim po shpëtuam

Në dy fazat e para të Kategorisë së Parë, skuadra e Vorës grumbulloi 10 pikë dhe teorikisht u quajt e zbritur në Kategorinë e Dytë. Pas disa largimeve nga kjo skuadër gjatë muajit janar, pati edhe afrime, e njeri prej tyre ishte trajneri…

Maho: Rëndësi ka fitorja, e menaxhuam mirë ndeshjen

Vora mposhti Burrelin falë një penalltie dhe tanimë ka shkuar në kuotën e tetë pikëve, dy më pak se Shënkolli i vendit të parafundit. Javën e ardhshme këto dy ekipe zhvillojnë një finale mes tyre. Në fundin e ndeshjes me matjanët, trajneri…

Maho kundër skeptikëve: Nuk ka përfunduar, Vora ka shpresa!

Skuadra e Vorës renditet e fundit në zonën Play-out të Grupit A dhe mbijetesa mbetet një mision i vështirë për t'u arritur. Gjithsesi trajneri Rezart Maho deklaron për SportEkspres.com se nuk janë dorëzuar dhe për të qëndruar në Kategorinë…