Browsing Tag

reus deportiu

Nuk ka mrekulli për Reus, La Liga fundos katalanasit!

Komisioni i disiplinës  pranë La Ligës nuk ka treguar mëshirë ndaj klubit Reus Deportu, duke e dënuar me tre vite pezullim nga futbolli profesionist dhe 250 mijë euro gjobë. Me marrjen e këtij vendimi, lojtarëve u jepet e drejta të…

Ndodh mrekullia, Reus Deportiu i shpëton falimentimit!

Para pak javësh flitej vetëm për borxhe dhe falimentim, aq sa javën e shkuar nuk u luajt fare ndeshja e kampionatit, por tashmë makthi i Reus Deportiut ka marrë fund dhe si në filma, gjithçka po mbyllet bukur. Klubi katalanas i Segunda…

La Liga nuk toleron, përjashtohet ekipi që nuk jepte rrogat

Komisioni i Disiplinës i La Ligas ka vendosur që të pezullojë të gjitha ndeshjet e mbetura të  skuadrës së Reus Deportiu. Skuadra që aktivizohet në Segunda Divizion, nuk të lejohet të zbresë më në fushë, ndërsa ndeshjet e mëparshme nuk do…