Browsing Tag

Realdo Fili

Sezoni aktual dhe e ardhmja, Fili sqaron gjithçka

Realdo Fili ka qenë një ndër lojtarët kyç të Luftëtarit gjatë pjesës së dytë të sezonit. Një eksperiencë aspak e këndshme te Skënderbeu solli që sulmuesi fierak të zbarkonte në Gjirokastër gjatë janarit, lëvizje kjo që rezultoi e goditur…

Fili: Kompromiset nuk janë normale, Ahmataj na ka përmirësuar

Realdo Fili u shpall lojtari i ndeshjes me Flamurtarin. Sulmuesi anësor shënoi golin e barazimit dhe goditi shtyllën, ndërkohë që në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Është një gol i rëndësishëm për mua, por ky më shumë pasi…

Fili synon rikthimin te goli, Ahmataj merr masa për dëmtimet

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, është i bindur se përmirësimi i pozitës në renditje nuk do të ndikojë ulë impenjimin e lojtarëve të tij për pjesën e mbetur të sezonit. Në daljen për shtyp që i paraprin transfertës së nesërme ndaj…

Fili: Isha i uritur për të shënuar, nuk ishte një hakmarrje

Realdo Fili shënoi golin e barazimit për Luftëtarin dhe e bëri ndaj ish-ekipit të tij.  “Në fakt shpresoja te fitorja dhe do luanim mirë si ekip dhe unë personalisht. Isha i uritur për të shënuar dhe më vjen mirë që ia dola”, u shpreh…

E kryer, Realdo Fili rinis “fluturimin”

Luftëtari ka bërë lëvizjen e parë në hyrje pas largimeve të Eduart Rrocës, Vasil Shkurtajt dhe Lejdi Liçajt. Realdo Fili, sulmuesi anësor që një ditë më parë u largua nga Skënderbeu, do kërkojë të tregojë vlerat e tij në Gjirokastër.…

Fili e mbyll me Skënderbeun: Ju tregoj arsyet e largimit!

Realdo Fili e ka mbyllur me Skënderbeun. Sulmuesi anësor në verë shkoi në Korçë me pretendime të mëdha, por në asnjë moment nuk e pa veten në qendër të vëmendjes. Fieraku në ndeshjene fundit u preferua si titullar nga trajneri Orges Shehi,…

Fili te kampionët, këtë herë nuk refuzon dot

Realdo Fili bëhet me skuadër të re. Ndryshe nga se ndodhi vjet në janar, këtë herë fieraku e ka pranuar ofertën e Skënderbeut, madje ka nënshkruar për dy vite raporton “Supersport”. Futbollisti 22-vjeçar përforcon kështu korçarët, që do të…

Postimi intrigues, Fili drejt transferimit jashtë vendit?

Realdo Fili në janar la Partizani dhe iu bashkua Kamzës, ku gjeti minutat që i mungonin. Sulmuesi anësor luajti rregullisht me skuadrën periferike të kryeqytetit, por me përfundimin e kampionatit u largua dhe tashmë është i lirë. Gjatë…