Browsing Tag

Real Sociedad

Gjithçka zyrtare, Reali huazon dy lojtarë njëherësh

Real Madrid ka zyrtarizuar largimin e përkohshëm të dy lojtarëve. Sergio Reguilon ka kaluar te Sevija një sezon në formë huazimi pa të drejtë blerje. 22-vjeçari nuk bënte pjesë në planet e Zidan dhe tani është gati të nisë aventurën me…

VIDEO | Reali në krizë totale, Sociedadi e fundos në Bernabeu

Real Madrid ka befasuar të gjithë me paraqitjen e dobët ndaj “mysafirëve” të Real Sociedad. Skuadra “Los Blancos”, u mund 2 – 0 në fortesën e tyre “Santiago Bernabeu”, në një 90 minutësh për t’u harruar, ku nuk munguan as vërshëllimat nga…

VIDEO | Më në fund Valencia, Gameiro i dhuron fitoren e parë

Më në fund Valencia ka gjetur fitoren e parë në kampionat. Djemtë e Marselinos mposhtën Real Sociedad në transfertë me rezultatin 0-1. Kevin Gameiro, i ardhur gjatë merkatos së verës nga Atletiko Madrid, shënoi golin e parë me Valencian, që…

Barcelona ruan kreun me përmbysje, vendos Dembele

Një fitore tepër e rëndësishme për Barcelonën, që ia del të rikthejë rezultatin në një fushë historikisht të vështirë si ajo e Real Sociedadit me rezultatin 1-2. Vendasit kaluan në avantazh me anë të Elustondos në minutën e 12-të.…