Browsing Tag

Radas

Radas: Fundi i Skënderbeut? Aspak, ka xhelozi…

Skënderbeu po kalon një moment tejet të vështirë. Kampionët në fuqi të Superiores nuk fitojnë prej gjashtë takimesh në Superiore, ndërsa në pesë ndeshjet e fundit njohin vetëm humbje. Për të motivuar ekipin mendon kapiteni Marko Radas.…

Radas: Pretendent pavarësisht rezultatit, fitore e merituar

Marko Radas foli pas ndeshjes me Partizanin, duke theksuar se ishte një ndeshje e mirë nga skuadra e tij, sidomos në pjesën e dytë. Kroati theksoi se pavarësisht rezultatit skuadra e tij do të ishte pretendente për titull, edhe pse më këtë…

Radas: Na quani më të mëdhenjtë!

Për kroatin e mbrojtjes korçare, këtë Skënderbe mund ta ndalë vetëm vetvetja. “Ju them me bindje që do ia dalim edhe ndaj Partizanit” “5 pikë në një grup të vështirë në Europa League nuk është pak. Nuk e kishte menduar askush që do të…

Mungojnë Radas-Osmani, risia Sahiti në formacion

Kroati duket se nuk do t’ia dalë dhe gjasat janë ta nisë nga stoli. Kosovari Suad Sahiti është e sigurt që luan nga starti Dy ditë para ndeshjes së dytë në grup për Europa League, trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, thuajse e ka zbardhur…

Radas: Kosovarët, çfarë egoje!

Marko Radas është personazhi më i njohur për kroatët nga Skënderbeu, natyrisht, duke qenë një kroat i cili është rritur te Dinamo dhe ka fituar trofe me shumicë në Shqipëri. Veterani i mbrojtjes korçare ka folur sot në një intervistë për…

Radas: Sudani jashtë, si mungesa e Mesit për Ramos

Mbrojtësi kroat i Skënderbeut, Marko Radas, ka dalë në krah të trajnerit Ilir Daja në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para sfidës Dinamo-Skënderbeu. Kroati, i rritur te Dinamo, është i bindur se këtë radhë Skënderbeu është më…

Luan 10 minuta larg shtëpisë, Radas ëndërron kualifikimin

Mbrojtësi i Skënderbeut e njeh mjaft mirë Dinamon e Zagrebit, pasi është rritur në atë klub, por dëshira për ta mundur është e madhe për të Leonard Trebicka Pas Orges Shehit, lojtari më “veteran” te Skënderbeu është mbrojtësi Marko…

Radas do kualifikimin, edhe pa fitore

Skënderbeu luan të enjten një ndeshje me rëndësi të jashtëzakonshme kundër Kairat Almatit, pasi duhet siguruar patjetër kualifikimi për në turin e ardhshëm, çka do të vlente shumë si për prestigjin e klubit, ashtu edhe për të shtuar të…