Browsing Tag

Povetkin

Xhoshua ruan titujt, Povetkin reziston vetëm shtatë raunde

Ka përfunduar pa surpriza dueli i boksit të peshave super të tënda midis Antoni Xhoshuas dhe rusit Aleksandër Povetkin. Mbajtësi i katër brezave kampion, Xhoshua, fitoi me nokaut në raundin e shtatë duke i shkaktuar 39-vjeçarit Povetkin…