Browsing Tag

Pisa

Pas kombëtares, Manaj e Çani humbasin edhe pikë

Moment i zi për Pizën, pasi fitoret në fushë nuk po duken më, ndërsa jashtë saj situata është mjaft e zymtë. Sot ka ardhur lajmi i hidhur: 3 pikë të tjera minus në renditje, për shkak të mosshlyerjes në kohë të detyrimeve financiare në…

Manaj e bën sefte te Piza

Ditë feste për Rej Manajn, ditë zie për Pizën. Sulmuesi i kombëtares sonë më në fund arriti sot të gjente golin e parë me klubin e tij të ri, në një ndeshje shumë të rëndësishme në Viçenca, ku u mund 2-1 në një sfidë dramatike, që u…

Më në fund, zhbllokohet Çani

Edgar Çani kishte gjithë sezonin që e kërkonte një gol çlirues dhe ai më në fund erdhi sot, në sfidën Piza-Entela, mbyllur 1-1. Sulmuesi i fuqishëm u fut në pjesën e dytë, duke zvëndësuar Rei Manajn në minutën e 68-të, por i mjaftuan 22…

Manaj prezantohet te Piza dhe merr numrin 11

Manaj është zyrtarisht një futbollist i Pizës dhe sot është prezantuar, duke lëshuar deklaratat e para që kur ka arritur marrëveshjen me klubin toskan që luan në Serinë B dhe ku shpreson të sigurojë mbijetesën, edhe falë ndihmës së…

Manaj zgjedh Pizën, pritet aprovimi i Interit

Rej Manaj do të largohet nga Peskara dhe kjo nuk përbën më lajm, por nuk do të kthehet tek Interi dhe me shumë mundësi do të transferohet te Piza. Ky është lajmi i fundit që vjen nga mediat në Itali, që e japin thuajse të kryer…

Çmenduri, Pizës i presin edhe dritat

Makthi i Pizës së drejtuar nga Xhenaro Gatuzo, ku luajnë edhe Samir Ujkani e Edgar Çani, nuk ka fund: stadiumit të Pizës “Arena Garibaldi” i kanë prerë energjinë elektrike, për shkak të vonesës së shlyerjen e pagesave. Një situata…