Browsing Tag

Persepolis

Beiranvand shtang Ksavin, pritja fantastike bën xhiron e botës

Portieri iranian Alireza Beiranvand shijoi një moment të shkurtër fame gjatë Botërorit “Rusi 2018”, ku priti një penallti të Kristiano Ronaldos. Pritja historike solli që mediet ndërkombëtare të tregonin interes për të dhe historinë e tij…