Browsing Tag

Panajot Pano

Nëntë vite pa Legjendën, Partizani përkujton Panajot Panon

Nëntë vite më parë u nda nga jeta një nga figurat më të mëdha të Partizanit, Kombëtares dhe gjithë futbollit shqiptar, i Madhi Panajot Pano. Ai ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare në Jacksonville, Florida, SHBA në familjen e vajzës së tij. Në…