Browsing Tag

Pacquiao

Pacquiao vs Thurman, bota e boksit me sytë nga Las Vegas

Legjenda e sportit të boksit Manny Pacquaio rikthehet këtë pas pak orësh në ring për duelin 71-të të karrierës së tij. Boksieri filipinas do ndeshet me kampionin amerikan Keith Thurman, i cili vjen me një rekord të pamposhtur prej 29…

Fitore dominuese e Pacquiao-s, Mayweather në horizont

Boksieri filipinas, Manny Paquiao, tregoi se mbetet një emër për t’u respektuar në botën e boksit, teksa mundi me vendim unanim ( 117-111, 116-122, 116-112)  amerikanin Adrien Broner. Dueli i zhvilluar në Las Vegas u dominua gjatë shumicës…

“Cirku” i Mayweather, Pacquiao e ngacmon në rrjetet sociale

Floyd Mayweather u ndesh me japonezin 20-vjeçar Tenshin Nasukawas, ditën e djeshme në Tokio. Dueli zgjati vetëm një raund, pasi amerikani fitoi me nokaut, duke e treguar qartazi se bëhej fjalë për një “cirk” dhe jo për një duel të vërtetë.…

Lomaçenko injoron Pakuaion: Një legjendë, por tepër i vjetër

Vasilji Lomaçenko është një ndër boksierët më të mirë në qarkullim. Ukrainasi është në një tjetër nivel përsa i përket kategorisë “lightweight” dhe së shpejti pritet që të kalojë në një divizionin “Light Welteweight”. Por, fillimisht i…