Browsing Tag

ousmane Dembele

Nuk bindi kurrë, Barcelona merr vendimin dhe pret

Një ndër transferimet më të bujshme të merkatos verore të dy viteve më parë ishte ai i Osman Dembeles, i cili u largua nga Dortmundi për të kaluar te Barcelona për shifrën e 125 milionë eurove. Gjithsesi, dëmtimet e shumta dhe forma jo e…

Barcelona pa një yll ndaj Atletikos, rrezikon edhe Junajtid

Ernesto Valverde ka konfirmuar se Osman Dembele nuk është i gatshëm për ndeshjen e sotme, madje është në dyshim për çerekfinalen e parë të Champions ndaj Junajtid të mërkurën në ”Old Traford”. 21-vjeçari ka që nga 13 marsi jashtë fushave.…

Barcelona për rekord, gjysmë miliardë euro në rroga

Barcelona kryeson renditjen e klubeve me pagat më të mëdha në planet. Në një studim të bërë nga kompania e auditmit “KPMG”, është zbuluar se katalanasit shpenzuan 562 milionë  euro për rroga gjatë vitit 2018. Barcelona bëhet klubi i parë…