Browsing Tag

Odion Ighalo

I thyejnë rekordin, nigeriani i Tiranës i përulet Ighalos

Nigeria mposhti Libinë me rezultatin 4-0 ditën e djeshme, duke u ngjitur në vendin e dytë në grupin e saj në Kupën e Kombeve të Afrikës. Nigerianët ndodhen në grup me Afrikën e Jugut, Libinë dhe Seiçeles. Heroi i takimit të së shtunës ishte…