Browsing Tag

Nderim Nexhipi

Edhe Nexhipi në fushë, tifozët e Kukësit ironizojnë

Kukësi ka bërë disa lëvizje në merkato, por shumë pista kanë dështuar. Shumica prej tyre për shkak se ofertat e verilindorëve nuk kanë qenë të duhurat për lojtarët e tentuar. Në këto kushte edhe numri i lojtarëve në dispozicion të…

Mavraj, Debreceni dhe merkato: Nderim Nexhipi flet “troç”

Kukësi po punon për të bërë edhe dy afrime të tjera, të nevojshme për ndeshjet me Debrecen. Drejtori sportiv, Nderim Nexhipi, ka folur në lidhje me merkaton. Gjithsesi ai nuk zbulon asnjë emër, edhe pse përflitet shumë për emra konkretë.…

Kukësi në merkato, mësohet lëvizja e Nderim Nexhipit

“Kemi filluar të mendojmë dhe për sezonin tjetër. Kemi një trajner që sapo ka ardhur, i cili e njeh ekipin. Duhet ta mbyllim sa më mirë këtë sezon. Sa i takon sezonit tjetër, duhet të ruajmë këtë bosht lojtarësh, pasi kemi shumë kualitet në…

Kukësi ndërron sërish stadium, Nexhipi shpjegon situatën

Ekipi i Kukësit nuk luan që prej sezonit të kaluar në stadiumin “Zeqir Ymeri”. Shkak për këtë është bërë gjendja e rënduar e tapetit të stadiumit, që nuk është mirëmbajtur për vite me radhë. Deri më tani verilindorët kanë luajtur në…

Nexhipi “u pret krahët” tifozëve të Kukësit

Nderim Nexhipi ishte i pranishëm në mbledhjen që FSHF organizoi me klubet e Superiores, ndërkohë që drejtori sportiv i Kukësit theksoi se verilindorët janë gati për nisjen e kampionatit. “Sezoni ka nisur që në korrik, kemi pasur gjithë këto…