Browsing Tag

Muca

Muça: Ç’do ndodhë me Skënderbeun? Bashkia të reagojë

Lajmet që po qarkullojnë për një tjetërsim të klubit të Dinamos në Korçë janë bërë objekt diskutimi në komunitetin e sportit në Shqipëri. Ish-trajneri i klubit dinamovit Shkëlqim Muça ka diskutuar në lidhje me këtë skenar në emisionin…

Muça ka recetën: Kështu i kthejmë tifozët në stadiume!

Ish-trajneri dhe futbollisti i Tiranës, Shkëlqim Muça, preku fenomenin e tolerimeve dhe aleancave në etapën e fundit të kampionatit. Në studion e emisionit "Rubrika Sportive " në "RTSH", Muça e cilësoi këtë fenomen si një ndër shkaqe…

Muça: Teuta ekip pa personalitet, ja pse shpëton Tirana

Shkëlqim Muça ka komentuar ndeshjet e javës së 27-të të Kategorisë Superiore në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”. 58-vjeçari nuk i ka kursyer kritikat për paraqitjen e dobët të Teutës në fazën e tretë, ndërsa mbetet optimist për…

Muça: Ju tregoj gabimet e Kukësit, Partizani ka këto epërsi

Shkëlqim Muça, trajneri i njohur që ka drejtuar edhe Tiranën, kishte parashikuar një fitore të bardhebluvë një javë më parë. Në emisionin Rubrika Sportive në RTSH, i ngacmuar nëse ishte Selmani (i ftuar gjithashtu në studio) ai që i prishi…

Shkëlqim Muça: Derbi është “lufta” që mbush stadiumin

Një jetë e kaluar si lojtar me Tiranën. Katër tituj të fituar si futbollist në 11 sezone, por edhe një karrierë e shkëlqyer me ngjyrat bardheblu si drejtues, ku ka fituar edhe tetë tituj kampionë. Shkëlqim Muça ka qenë gjithmonë një prej…

Muça: Mos më prisni mua, fitoren ua keni borxh tifozëve!

Sigurisht që është shumë e vështirë që të ringrihesh pasi rrëzohesh, por Gentian Muça ja doli dhe në ndeshjen e tij më të vështirë, atë të jetës. Tani, qendërmbrojtësi, i cili në të shkuarën ka mbajtur në krah shiritin e kapitenit e ka lënë…

Muça: Derbi anormal, pa tifozë është e shëmtuar

Olsi Avdiaj Një derbi i shëmtuar, nëse nuk janë tifozët në njërin krah. Shkëlqim Muça, një ish-bardheblu mendon se Partizani është favorit për të fituar takimin e së premtes, por derbi nuk do të sjellë spektakël dhe pritet të jetë “i…

Muça kurohet nga doktori i kombëtares

Olsi Avdiaj Gentjan Muça është mungesa e madhe e Tiranës, por trajneri Mirel Josa shpreson që ta ketë në skuadër sa më shpejt. Zëvendëskapiteni i cili vuan nga një problem në shpinë është duke u kuruar nga mjeku i kombëtares shqiptare…

Alarm bardheblu, Tirana humb dy javë Muçën

Olsi Avdiaj Tirana humbet “shtyllën” kryesore në mbrojtje. Gentjan Muça do të mungojë në takimin e së premtes mes Tiranës dhe Skënderbeut. Lojtari, për tri ditë me radhë nuk ka qenë në stërvitje. Shkak është bërë një problem i vjetër i…