Browsing Tag

Moto GP e Austrisë

MotoGP: Markez dhe Doviciozo shumë pranë, spanjolli triumfon

Mark Markez nuk ndalet dhe siguron “Pole Position” e katërt radhazi. U mbyllen provat zyrtare të garës së MotoGP së Austrisë dhe katër herë kampioni i botës ka qënë më i shpejti, duke regjistruar kohën 1.23.241. Mbas tij është renditur…