Browsing Tag

Mirlind Kryeziu

Blick zgjedh më të dobëtit, dy shqiptarë mes tyre

Grasshopers është mposhtur këtë fundjavë dhe në fushë nga minuta e parë për ekipin zviceran ishin edhe mbrojtësit Bujar Lika dhe Arlind Ajeti. I pari luajti 82 minuta, kurse tjetri deri në fund. Për qendërmbrojtësin gjërat nuk kanë shkuar…

Zvicra “oazi” i Kosovës, Shaland i merr mbrojtësin

Zvicra do të jetë epiqendra për Kosovën. Sikurse edhe dihet, janë të shumtë lojtarët shqiptarë në këtë vend dhe jo më kot ish-presidenti i FFK, Fadil Vokrri, vendosi të emërojë Bernard Shaland si trajner të përfaqësues. Tekniku zviceran…