Browsing Tag

Mërgim Neziri

Boshatiset Luftëtari, një titullar zyrtarizohet në Gjermani

Luftëtari vazhdon të boshatiset. Deri më tani janë larguar shumica e lojtarëve të mbrojtjes, madje edhe janë sistemuar në ekipe të tjera. Oltion Rapa dhe Xhekson kanë zgjedhur Gjilanin, kurse Rustem Hoxha është rikthyer te Teuta. Mbrojtësi…

Luftëtar i cunguar, Mezani bën llogaritë pa dy

Gentian Mezani, veçse pret ndonjë lojtar nga drejtuesit, po mendon edhe për ndeshjet e radhës që Luftëtari ka në program. Viti nis me takimin në Kupë kundër Egnatias dhe më pas në Gjirokastër ndeshen me Kastriotin për llogari të…

Firma e dytë te Luftëtari, një mbrojtës për Mezanin

Luftëtari ka nisur të lëvizë në merkato, teksa ditën e sotme ka mbërritur në Gjirokastër mbrojtësi i majtë Mërgim Neziri. Ai ka nënshkruar dhe zyrtarisht është pjesë e bluzinjve. Futbollisti 25-vjeçar rikthehet në këtë mënyrë në Superiore,…

Mërgim Neziri rrugës, Luftëtari pret edhe dy sulmues

Eduart Rroca dhe Vasil Shkurtaj është e vështirë të zëvendësohen te Luftëtari, por drejtuesit gjirokastritë po punojnë për të bërë përforcimet e duhura në merkato. Gara për mbijetesë është e vështirë dhe kjo shihet edhe nga diferenca e…