Browsing Tag

Matuidi

Juventus vulos largimin e Matuidi, PSG tundohet nga çmimi

E ardhmja e Blez Matuidi te Juventusi është vënë në dyshim pas transferimeve të Eron Ramsei dhe Adrien Rabio. Hapsirat për francezit duken të pakta dhe një ndarje do të ishte zgjidhja më e mirë për të gjitha palët. Sipas “Corriere dello…

Bardhezinjtë në kor: Duhet të jemi të përqendruar!

Juventus u ndal pasditen e djeshme në barazim 1-1 ndaj Xhenoas në “Allianz Stadium”. Golit të Kristiano Ronaldos në pjesën e parë iu kundërpërgigj Daniele Besa në minutën e 67-të. Bardhezinjtë ndalën kështu një seri prej 10 fitoresh radhazi…

E kryer, Matuidi te Juventusi

Juventusi ka bërë një goditje të rëndësishme në mesfushë, sepse ditën e sotme ka mbyllur blerjen e mesfushorit Blaize Matuidi nga PSG. Klubit francez i shkojnë 20 milionë euro plus bonuse, ndërsa vetë mesfushori kishte gjetur që më parë…

Humbja ndaj Lacios zgjon Juven, Matuidi shumë pranë

Matuidi është shumë pranë transferimit të Juventusit, që është zgjuar nga shuplaka e marrë në Superkupë nga Lacio, sepse u vunë re defekte të mëdha në lojën e bardhezinjve. Gazzetta dello Sport analizon minikrizën bardhezi, që ka nisur që…