Browsing Tag

matic

Junajtid, pa katër lojtarë kryesorë kundër Barcelonës

Mançester Junajtid dhe Barcelona do të përplasin brirët ditën e nesërme në “Old Trafford”, sfidë e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Katalanasit shihen dukshëm favoritë për këtë takim, por “Djajtë” kanë treguar se dinë të…

Matiç “Red Devil”, por Felaini nuk preket

Nemanja Matiç është praktikisht një futbollist i ri i Mançester Junajtid, sepse sot do të kryejë kontrollet mjekësore dhe me shumë gjasa do të zyrtarizohet që sot, para udhëtimit për në Dublin, për një miqësore me Sampdorian. Edhe pas…

Matiç-Junajtid, mungon vetëm zyrtarizimi

Në Angli nuk kanë dyshime se mesfushori i Çelsit, Nemanja Matiç do t’i bashkohet ekipit të tij të ri javën e ardhshme. Sipas gazetarëve anglezë, mesfushori serb do të bëhet pjesë e Mançester Junajtidit nesër. Mançesteri raportohet se do…