Browsing Tag

Marcus Rashford

Junajtid bën përpara, gati rinovimi me yllin e sulmit

Mançester Junajtid po synon të rrisë sa më shumë cilësinë dhe të ulë sa më shumë moshën mesatare të skuadrës. Objektivi i projektit të Solskjaer është të sjellë sa më shumë të rinj cilësorë, por edhe të mbajë ata që i ka tashmë. Markus…

E kërkon Barcelona, Junajtid “mbulon” me para yllin e saj

Markus Rashford është pranë firmosjes së një marrëveshje të re me Mançester Junajtid. Ylli i “Djajve të kuq” kohët e fundit është përmendur nga mediat për një pëlqim të Barcelonës ndaj tij. Klubi katalanas po kërkon prej kohësh një…

Plani i Junajtid për Rashford, Felaini nuk mund të largohet!

Ardhja e Ole Gunar Solskjaer në stol ka “rilindur” Mançester Junajtid. Lojë e bukur dhe rezultate pozitive. Norvegjezi numëron vetëm fitore si trajner i “Djajve të Kuq”, ndërsa një gjë e tillë i ka bërë mirë dhe Markus Rashford. Sulmuesi…