Browsing Tag

Lotar Mateus

Revolucion në Bundesligë dhe Kahn president i Bajernit

Bajerni i Mynihut nuk po kalon një periudhë të mirë dhe djemtë e Kovaç renditen në vendin e pestë në Bundesligë. Pavarësisht se kampionati është fituar rregullisht, Champions Liga mungon prej 5 vitesh në Bavari. Një gjë e tillë e ka…

Mateus shfaqet ndryshe: Lëv dhe Gjermania më bindën!

Gjermania pësoi një disfatë të hidhur mbrëmjen e kaluar ndaj Francës, teksa e pa veten t’i përmbysej avantazhi i pjesës së parë, pas penalltisë së shndërruar në gol nga Toni Kros. Një lojë e mirë e gjermanëve, sidomos në pjesën e parë, ku…