Browsing Tag

Lomachenko

Tyson zbulon përballjen më të shumëpritur, snobon Joshua&Co.

Sporti i boksit ka ndryshuar shumë me kalimin e viteve. Për habinë e të gjithëve, divizioni i peshave të rënda e ka humbur lavdinë e dikurshme dhe tani yjet më të mëdhenj e më të paguar të boksit gjenden në divizionet e peshave të lehta ose…

Lomaçenko injoron Pakuaion: Një legjendë, por tepër i vjetër

Vasilji Lomaçenko është një ndër boksierët më të mirë në qarkullim. Ukrainasi është në një tjetër nivel përsa i përket kategorisë “lightweight” dhe së shpejti pritet që të kalojë në një divizionin “Light Welteweight”. Por, fillimisht i…