Browsing Tag

Kosova U18

Kosova U18 një hap larg historisë, në finale të Europianit!

Kosova U18 është kualifikuar në finalen e Kampionatit Europian të Basketbollit. Në divizionin C dardanët do të kenë mundësinë të ngrenë titullin dhe për këtë duhet të mposhtin Qipron. Në gjysmëfinale ata mposhtën Irlandën me rezultatin…