Browsing Tag

Klejdis Branica

Fetollari konfirmon Branicën, Pogradeci e merr seriozisht

Peqinasi Klejdis Branica, i cili sezonin e kaluar doli golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë me 14 gola, portieri Mateo Boçi që e mbylli me Tërbunin, si dhe mesfushori Alton Shkëmbi që luan me skuadra inferiore në Greqi, janë emrat e…

Golashënuesi i së Parës, Branica: Jam gati për Superioren!

Klejdis Branica u shpall golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë dhe kështu bën për vete trofeun “Këpuca e Artë”. Me 14 gola të shënuar ai tregoi se është rikthyer në formën e tij më të mirë dhe ka lënë pas Fatjon Sefën e Lushnjes me 13…