Browsing Tag

Kardozo

Merkato në dalje te Partizani, klubi i vendos kushte sulmuesit

Merkato e Partizanit është fokusuar në repartin e sulmit. Transferimet e lojtarëve si Solomon dhe Braun kanë bërë që te “demat” të krijohet një ngjeshje e madhe dhe logjikisht dikush duhet të largohet. Një ndër lojtarët e përfolur më së…

Partizani, ndaj Teutës me moralin lart dhe me… Kardozon

Derbi i 150-të i kryeqyteti shkoi në favorin e Partizanit, që ruan një ecuri fantastike prej 14 ndeshjes pa u mundur në takimet direkt me Tiranën. Suksesi jo vetëm që ishte në një ndeshje speciale, por “demat” tani e shohin veten në vendin…