Browsing Tag

Kaja

Dinamo e fiksuar pas “ish”-ëve, rikthehet mbrojtësi

Dinamo hapi merkaton e dimrit duke rikthyer një “ish” si sulmuesi Erald Kolgega. Afrimi i dytë i  kryeqytetasve është një tjetër “ish”. Bëhet fjalë për mbrojtësin Ervis Kaja, i cili rikthehet te “nëndetësja” blu pas gjashtë vitesh.…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë huazimin te klubi i Livingstonit dhe është rikthyer te Uimbëlldon. Lajmi është bëri i ditur nga trajneri Ualli Douns. “Nuk e kisha…

Zyrtare/ Ervis Kaja ndryshon ekip, por mbetet në Kosovë

Ervis Kaja la për herë të parë futbollin shqiptar verën e shkuar, duke firmosur për Lirinë e Prizrenit, ndërsa tani duket se është ambientuar në mënyrë perfekte në Superligën e Kosovës dhe do të vijojë karrierën aty. Jo më tek Liria, që…