Browsing Tag

jordan veretout

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar për të bindur Fiorentinën të lërë të lirë francezin. Klubi nga Firence ka javë që bën rezistencë, duke mos pranuar asnjë ofertë.…

Milani bën “boom”, goditje dyshe e Maldinit!

Milani duket se ka nisur të lëvizë me shpejtësi në merkato dhe të jetë aktive. Pas arritjes së marrëveshjes me Rade Kruniç, duket se Paolo Maldini është shumë pranë dy goditjeve të tjera. Bëhet fjalë për Mario Ruin dhe Zhordan Veretu.…

Maldini nuk ndalet, synon dy përforcime të tjera

Rade Kruniç është goditja e parë e Milanit për sezonin e ardhshëm. Pesë gola dhe gjashtë asiste regjistroi mesfushori boshnjak gjatë sezonit të kaluar me Empolin dhe kuqezinjtë paguan 8 milionë euro për kartonin e tij. Paolo Maldini nuk…