Browsing Tag

Janku

Nga fusha në TV, vëzhguesi shpjegon kaosin me Ribajn

Vëzhguesi i takimit midis Partizanit dhe Flamurtarit, Albano Janku, ka sqaruar rastin e marrjes së kartonit të kuq të Andi Ribajt në emisionin FAIR PLAY nga Enkeleida Zeko”, ku punon si moviolist. Ish-arbitri Janku ka shpjeguar se vendimi…

Ndahet nga jeta i madhi Todi Janku

Sot, më datë 17 shkurt 2017, u nda nga jeta legjenda e boksit, Mjeshtër i merituar i sportit, Theodhor (Todi) Janku, në moshën 87-vjeçare. I lindur më 8 maj 1930 në Tiranë, në një familje me mbiemrin e njohur Janku, ku të gjithë janë…