Browsing Tag

Hëvedez

Dështoi te Juventusi, Hëvedes zgjedh milionat e Rusisë

Katër vite më parë Benedikt Hëvedes sapo ishte shpallur kampion bote me kombëtaren gjermane në Botërorin “Brazil 2014”, ku dhe lujti një rol thelbësor duke ofruar siguri në krahun e majtë të mbrojtjes edhe pse jashtë pozicionit të tij të…

Hëvedez la Shalken pas telefonatës me Lëvin

Të gjithë u befasuan kur Shalke 04 zyrtarizoi lajmin se Benedikt Hëvedez nuk do të ishte më kapiten i parë i skuadrës. Duke marrë parasysh dëmtimet dhe faktin se është drejt perëndimit, klubi gjerman e ka anashkaluar kontributin 16-vjeçar…