Browsing Tag

Herdi Prenga

Llullaku në finale, BBR “barrikadë” Krasnodarit

Sokol Cikalleshi sot shënoi dhe i dha kualifikimin Akhisarsporit në finalen e Kupës së Turqisë, por nuk është i vetmi shqiptar që ka bërë një arritje të tillë ditën e sotme. Edhe Azdren Llullaku ka kaluar në finale, pasi Astra eliminoi…

Dramë për Mërgim Mavrajn, Balliu e Gavazaj triumfojnë

Ingolshtadi ka pësuar një humbje  të rëndë me një rival direkt si Sandhazen. Mërgim Mavraj ishte në fushë për 90 minuta dhe pjesa e parë për skuadrën e mbrojtësit të kombëtares shkoi mirë. Polsen shënoi golin e avantazhit, por fraksioni i…

Herdi Prenga e nis me fitore, Besir Demiri “ngec” shtëpi

Herdi Prenga i befasoi të gjithë me kalimin në Letoni, ku iu bashkua kampionëve të Rigës. Qendërmbrojtësi u largua nga Inter Zapreshiç dhe tanimë ka nisur një aventurë të re. Sot ai ka bërë edhe debutimin dhe gjithçka ka shkuar mbarë.…

Transferimi befasues, Herdi Prenga lë Kroacinë

Kampionët e Letonisë nënshkruajnë me mbrojtësin e kombëtares. Riga ka bindur Herdi Prengën, mbrojtësin qendror që ishte pjesë e Inter Zapreshiç në Kroaci. I formuar te Dinamo e Zagrebit, 24 vjeçari në karrierën e tij është aktivizuar edhe…

Zeneli njeriu asist, Lilaj dhe Xhejms festojnë në kupë

Vendasit reaguan në pjesën e dytë dhe ishin afër realizimit të një kryevepre, por barazimi nuk u arrit. Zeneli ishte autori i asisteve të dy golave të Herenvenit. 23-vjeçari i talentuar i përfaqësueses së Kosovës dhuroi pasimet, që u kthyen…

Prenga “digë” në mbrojtje, përfshihet në “top11”

Herdi Prenga është rikthyer të luajë titullar me Inter Zapresiç pas rikuperimit të plotë dhe madje po paraqitet mjaft mirë. Ndodhe për të dytën herë brenda kohëve të fundit që qendërmbrojtësit vlerësohet dhe përfshihet në formacionin e…

Formacioni i javës në Kroaci, përfshihet lojtari i kombëtares

Sërish një shqiptar në formacionin më të mirë të javës në Kroaci. Këtë herë ka qenë radha e Herdi Prengës, qendërmbrojtësit të Inter Zapreshiç për të qenë në “top11”. “Romantica”, faqe e dedikuar futbollit kroat, ka përzgjedhur 11…

Qaka nuk e ndal dot Kluzhin, Prenga spektator ndaj Rijekës

Kamer Qaka e ka humbur vendin në kombëtare, por me Poli Iashi në Rumani ai po luan rregullisht si titullar. Kështu ka ndodhur edhe sot, teksa është aktivizuar për 90 minuta në takimin e humbur në transfertë kundër Kluzh. Mesfushori…