Browsing Tag

Hamsik

Kinezët e Dalian nuk ndalen, pas Hamshik firmos dhe Boateng

Dalian Jifang arriti të sillte në Kinë një lojtar të një kalibri elitar si Marek Hamshik. Për shërbimet e sllovakut klubi kinez pagoi 20 milionë euro në arkat e Napolit, ndërsa lojtari firmosi një kontrata 3-vjeçare prej se cilës do të…

Tashmë është zyrtare, Napoli njofton vendimin për Hamshik

Më në fund, duket se telenovela “Hamshik” ka marrë fund. Pak momente më parë, Napoli ka zyrtarizuar përfundimisht largimin e sllovakut drejt ekipit të Dailan Jifang. Me një postim në uebin e tyre zyrtar si dhe në llogarinë në “Txxitter”,…

E konfirmon klubi, Hamshik largohet drejt Kinës

“Telenovela” e transferimit të Marek Hamshik nga Napoli te klubi kinez Dalian Jifang ka marrë më në fund formë zyrtare. Ka qenë vetë drejtori i departamentit juridik të klubit napolitan, Matia Grasani, i cili në një intervistë për “Radio…

“La Fine”, Hamshik gati t’i thotë lamtumirë Napolit

Në 28 qershor të 2007-ës, Napoli i sapongjitur në Serie A, shpenzoi pesë milionë euro për një 19-vjeçar sllovak të quajtur Marek Hamshik. Tani, 12 vite më vonë ai djalosh është kthyer në një legjendë të gjallë. Megjithatë, çdo gjë e ka një…