Browsing Tag

Griezmann

Grizman te Bajern? Presidenti Hënes i “vë kapakun”

Edhe pse merkato e verës ende nuk ka filluar Bajerni i Mynihut i ka finalizuar me kohë dy afrimet e para. Dy kampionë bote si Benzhamin Pavard dhe Lukas Hernandez do t’i shohim sezoni tjetër me fanellën e kampionëve të Gjermanisë. Krahas…

“Topi i Artë, për një francez”

France Football po publikon 30 kandidatët për Topin e Artë, çmim që do të jepet në muajin dhjetor, ndërsa është i hapur debati se kush e meriton trofeun prestigjioz, sepse realisht këtë vit duket se mund të thyhet hegjemonia e Mesit dhe…

Grizman “ngrin” Murinjon dhe rinovon me Atletikon

Prej muajsh po flitej për një interesim në rritje të Mançester Junajtid për Antuan Grizman, aq sa u përfol se “Djajtë e Kuq” do të ofronin deri në 100 milionë euro për yllin e Atletikos së Madridit. Edhe vetë Grizman kohët e fundit…