Browsing Tag

Granada

Muriqi i zuri vendin, Soldado firmos në Andaluzi

Fenerbahçe nuk pranoi të rinovonte kontratën e sulmuesit Roberto Soldado. Futbollisti spanjoll luajti për dy vite në Turqi me skuadrën nga Stambolli dhe tani ka vendosur të rikthehet në vendlindje, ku ka pranuar ofertën e Granadës. Ekipi…

Manaj, të hënën në Spanjë

Krejt papritur, Spanja është kthyer në një “oaz” për shqiptarët, ose lojtarë të lidhur ngushtë me Shqipërinë. Aty kemi Keidi Baren, shpresa e madhe e futbollit kuqezi, i cili po luan te Atletiko dhe këtë verë ka shkëlqyer nëpër miqësore.…