Browsing Tag

Gotze

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

Binom i pandarë, ylli gjerman i bashkohet Klopit te Liverpuli

Jurgen Klop krijoi një skuadër shumë të fortë dhe të mbushur me talente kur drejtonte skuadrën e Borusia Dortmundit në Gjermani. Trajneri i Liverpulit nuk ka pasur mundësinë të marrë asnjë futbollist të Dortmundit te të kuqtë, por kjo gjë…