Browsing Tag

Gent

Olajinka kthehet në Belgjikë, tani te Zulte

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olajinka, tenton sërish të shpërthejë në futbollin belg, pasi verën e shkuar shkoi te Genti, por pak javë pas transferimit u dëmtua dhe më pas u huazua në Republikën Çeke, te Dukla e Pragës. Aty Olajinka…