Browsing Tag

Garet Bejl

Bejl ndan Realin në dy kampe, Ramos kundërshton Modriç

Garet Bejl ka shkaktuar shumë debate. Siç raportohet nga mediet spanjolle, edhe lojtarët e ekipit kanë hapur një debat në lidhje me largimin e uellsianit. Aktori kryesor është Serxho Ramos. Kapiteni është krah klubit. Këtë vendim ai e…

Reali e nis me spastrime, një ushtri e tërë drejt largimit

Real Madridi është në prag të  një revolucioni të madh. Zidan pritet të bëjë një spastrim masiv për të ripërtërirë skuadrën dhe sjellë njerëz, që i shtojnë uri për trofe. “El Confidencial” bën të ditur një listë të zezë me emrat që kanë…

E bujshme nga Spanja: Bejl rikthehet në Angli, zbulohet klubi

Real Madrid gjendet në një nga situatat më të vështira të viteve të fundit. Rezultate negative, lojë e dobët, mungesë golash, trajneri pothuajse i larguar dhe shumë lojtarë, të cilët janë “lodhur” dhe kërkojnë sfida të reja. Kristiano…