Browsing Tag

Festim Alidema

Festim Alidema “fiksim” në Superiore, dy klube në garë

Festim Alidema është një nga lojtarët më të kërkuar në Kosovë dhe në Superiore. Sulmuesi 21-vjeçar i Llapit ka spikatur në dy sezonet e fundit dhe ofertat për të nuk kanë munguar edhe nga jashtë. Gjithsesi, ai ende nuk e ka ndarë mendjen se…

Kukësi sfidon Dritën, tenton “yllin” e Llapit

Është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe në janar për të pati shumë oferta, por në fund u pa e udhës të vazhdonte të qëndronte te Llapi. Kuptohet që bëhet fjalë për Festim Alidemën, sulmuesin anësor që luan mirë me të dyja këmbët…

Ekskluzive: Kukësi zbarkon në Kosovë, “piketon” sulmuesin

Kukësi një ditë më parë zyrtarizoi largimin e Haris Harba, ndërkohë që po punohet për të tjera përforcime në janar. Synimi është afrimi i një lojtari që shënon dhe një pistë merkatoje tashmë është zbuluar. “SportEkspres.com” mëson se…