Browsing Tag

Ferland Mendy

“Kur Zidan e telefonoi, nuk e ndaloja dot!”

Reali Madridi ka shpërthyer këtë merkato, duke harxhuar gati 320 milionë euro vetëm në 12 ditët e para të merkatos. Ferland Mendi është një nga yjet, që zbarkon në Madrid me qëllimin për t’i kthyer lavdinë këtij klubi. Mbrojtësi i majtë ka…

E papritur, Deshamp zyrtarizon blerjen e Realit

Real Madrid e ka thyer kasafortën dhe ka rrëmbyer të gjitha paratë në të për t’i shpenzuar në merkato. “Los Blancos” kanë konfirmuar blerjet e Hazard, Militao dhe Joviç. Ferland Mendi pritet të jetë afrimi i radhës në “Santiago Bernabeu”.…

Mendi lojtar i Realit? Zbulohet kushti thelbësor i Lionit!

Reali i Madridit pritet të jetë një ndër klubet më aktiv këtë merkato, me madrilenët që vijnë pas një sezoni krejtësisht të dështuar dhe kërkojnë ringritjen. Një ndër objektivat kryesorë të merkatos është Ferland Mendi, mbrojtësi i…