Browsing Tag

Feliks

10 lojtarët U-21 më të shtrenjtë, De Ligt është i treti

Mathijs De Ligt është blerja më e fundit me Juventusit dhe padiskutim transferimi më i bujshëm deri më tani në këtë merkato vere. Edhe pse i kushtoi Juventusit plot 84 milionë dollarë, holandezi nuk është adoleshenti më i shtrenjtë, pasi…

Zhoao Feliks vendos “diktatin”, thyen një tjetër rekord

Benfika mori një fitore fantastike 4-2 përballë Ajntraht Frankfurtit, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Europës përballë tyre. Portugezët bënë një ndeshje të shkëlqyer, në veçanti i riu Zhoao Feliks, që shënoi tre gola dhe asistoi…